Kvalitní pneumatiky run flat

Kvalitní pneumatiky run flat

Kvalitní pneumatiky Run Flat, které byste si neměli nechat ujít.

Pokud píchnete, pneumatiky Run Flat jsou na dálnici mnohem bezpečnější. Díky odolnosti této pneumatiky tak můžete eliminovat náhradní pneumatiku a ušetřit mnoho dalších nákladů na její výměnu.

Dříve tato pneumatika nebyla oblíbená kvůli vysoké ceně a složitému ovládání. V posledních letech jí mnoho technických pokroků pomohlo překonat výše uvedené nevýhody a stát se uživatelsky přívětivější.

Pokud zvažujete její výběr, nenechte si ujít výběr pneumatik run flat dále v tomto článku. Níže uvedená doporučení zahrnují některé z nejlépe fungujících modelů. Pojďte se na ně podívat.

Pirelli Scorpion Verde celoroční pneumatika Run Flat

Nejlepší pro úsporu paliva

Pneumatika Pirelli Scorpion je nejúspornější  run flat pneumatikou, jakou jsme kdy zažili. Vysoký obsah oxidu křemičitého ve směsi výrazně snížil hmotnost pneumatiky, proto je nižší i valivý odpor, což vede ke snížení spotřeby paliva. Dobrý valivý odpor směsi má také pozitivní vliv na životnost běhounu. Pirelli je prémiový výrobek. Vzhledem k životnosti a použitelnosti pneumatiky se však stále jedná o cenově výhodnou volbu.

Kromě úspory paliva je pneumatika Pirelli Scorpion Verde All Season Run Flat také pohodlná. S touto pneumatikou lze absolvovat jízdy na dlouhé vzdálenosti. Během chodu zvládá hluk a vibrace poměrně dobře. I když se stále objevuje mírné vrčení, špatné zkušenosti nemají vliv na celkový komfort. Dálkové jízdy také pomáhají přesněji posoudit ovladatelnost a odezvu pneumatik, protože pneumatika si vždy udržuje dobrý kontakt s povrchem vozovky za všech podmínek.

Odezva řízení a stabilita pneumatik jsou docela působivá. S pneumatikami Pirelli jsem se nikdy nesetkal s pomalým nebo nepřesným řízením. Se všemi výše uvedenými výhodami je Scorpion Verde All Season Run Flat dražší než průměr. Díky své působivé životnosti je však tato pneumatika Pirelli vhodnou investicí.

Klady

 • Vysoká životnost běhounu.
 • Pohodlná a tichá.
 • Nízký valivý odpor, šetří palivo.
 • Zůstává ve spojení s povrchem vozovky.
 • Dobře se ovládají na mnoha různých silnicích

Pirelli P Zero Run Flat (PZ4)

Nejlepší pro vysoké teploty

Pneumatika Pirelli P Zero Run Flat (PZ4) je letní pneumatika se speciální pryžovou směsí s vysokým obsahem oxidu křemičitého pro vysoké teploty. Její výkon na suché vozovce je poměrně působivý. Tento model nabízí dobrou trakci. Jeho ovladatelnost a odezva také splnily všechna očekávání pro letní pneumatiku. V silném dešti si pneumatika Pirelli vede také výjimečně dobře.

Asymetrická konstrukce hrotů výrazně zlepšuje boční vodotěsnost. Široké drážky mezitím maximalizují sací výkon i při vysokých rychlostech. Výsledkem této kombinace je letní pneumatika s vynikající podélnou přilnavostí na mokru a celkově spolehlivými jízdními vlastnostmi. Bočnice pneumatiky jsou dostatečně robustní, aby hladce klouzaly. Při zesíleném úsilí výrobce není obtížné ujet s prázdnou pneumatikou rychlostí 50 km/h cca 50 kilometrů.

Pirelli P Zero Run Flat (PZ4) je zkrátka působivá letní pneumatika. Stejně jako u mnoha modelů v této třídě však její životnost není tak výjimečná. Možná i proto výrobce neposkytuje na její běhoun záruku.

Klady

 • Dobrá voděodolnost.
 • Vynikající podélná trakce.
 • Spolehlivý výkon při zpracování.
 • Dobrá absorpce vody při vysoké rychlosti.
 • Speciální směs pneumatiky vhodná pro vysoké teploty.

Bridgestone Dueler H/P Sport RFT

Nejlepší pro vozy typu Pickup

Pokud hledáte pneumatiky pro svůj pickup nebo crossover, stojí Bridgestone Dueler H/P Sport RFT za zvážení. Tento model pneumatik poskytuje přesnost a odezvu řízení, kterou hledá každý řidič pickupu. Při jízdě s pneumatikami Bridgestone již není ovládání pneumatik obtížné. Obzvláště pozoruhodná je nesourodá konstrukce víka, kterou pneu výrobce vybavil. Díky tomuto vylepšení se při jízdě vysokou rychlostí nedeformuje. Je to jedna z mála pneumatik, která dokáže poskytnout tak bezpečný zážitek.

V neposlední řadě oceňuji také hladkost a tichost pneumatiky. Technologie přenosu vzduchu Airwave snížila hluk vznikající na silnici. I když se vrčení na běhounu stále objevuje, je Bridgestone Dueler H/P Sport RFT mnohem tišší než její konkurenti. Tato letní pneumatika pro silniční/sportovní nákladní vozy s plochou pneumatikou má mnoho výhod, pokud jde o výkon a kvalitu jízdy.

Její krátká životnost je však jednou z jejích slabých stránek.

Klady

 • Bezpečná ovladatelnost.
 • Útulná a tichá.
 • Snadné ovládání.
 • Žádné zkreslení při vysoké rychlosti.
 • Citlivá odezva řízení.

Pirelli Winter Sottozero 3 Run Flat

Nejlepší zimní pneumatika typu run flat

Pirelli Winter Sottozero 3 Run Flat je ideální volbou, pokud hledáte pneumatiku pro jízdu v hustém sněžení. Tato pneumatika zajistí spolehlivou mobilitu v případě propíchnutí a ztráty tlaku vzduchu. Mezitím stále stabilně funguje na mokru, sněhu, a dokonce i na ledu pro běžnou jízdu. Dobře funguje také v silném dešti. Středové bloky a zaoblená ramena na povrchu pneumatiky účinně odvádějí vodu.

Na lehkém sněhu horní ramenní bloky nadále vyvíjejí sílu, aby udržely kontakt s vozovkou. Její brzdný a trakční výkon na sněhu je perfektní. Výsledek dokonce předčil některé běžné pneumatiky s certifikací 3PMSF. Pneumatika Pirelli Winter Sottozero 3 Run Flat si dobře poradí i na nerovných silnicích. Bohužel tato pneu není tichá a pohodlná, protože úzce tvarované hroty a bočnice negativně ovlivňují kvalitu pneumatiky.

Klady

 • Dobrá voděodolnost.
 • Dobře funguje za mokra.
 • Spolehlivá podpora migrace.
 • Zachovává kontakt pneumatiky s povrchem vozovky.
 • Dobrý brzdný a trakční výkon na sněhu.

Typy pneumatik run-flat

Samonosný systém

Tento běžný typ si oblíbila většina řidičů osobních automobilů. Typickým znakem této pneumatiky jsou silné bočnice, které mohou být 6 krát širší než u tradiční pneumatiky. Samonosné pneumatiky tak v některých situacích nebudou mít plochý povrch.

Systém opěrných kroužků

Na rozdíl od samonosného systému, který díky silným bočnicím vyjíždí na prázdno, získává tato pneumatika podporu z prstence, který obepíná ráfek uvnitř. Systém s opěrným kroužkem je pneumatika, která se běžně vyskytuje u těžkých nákladních vozidel a vojenských vozidel.

Samotěsnicí

Jak název napovídá, tato pneumatika utěsní vnitřní stranu určitým materiálem. V případě propíchnutí směs rychle uzavře otvor, čímž zabrání úniku vzduchu a poklesu tlaku.

Věci, které je třeba zvážit při výběru pneumatik Run Flat

U modelů s nízkým výkonem

U nízkovýkonných vozů bude potřeba vysoká úroveň vyváženosti a zkušeností s řízením. A aby výše uvedené potřeby dobře splňovaly, jsou ideální volbou pneumatiky Grand-Touring Flat. Vlastnictvím cestovní pneumatiky s plochou pneumatikou se nebudete muset obávat o životnost běhounu. Nejmodernější výrobky mají záruční vzdálenost až 70 000 mil a slibují, že Vás budou provázet 6 sezón.

Hladkost a pohodlí jsou také přednosti, které jsou pro tuto pneumatiku jedinečné. Pokud milujete jízdu na dlouhé vzdálenosti, nehledejte nic jiného než Grand Touring.

Pro běžné crossovery

Pneumatika Crossover/SUV Touring bude ideální volbou pro běžné crossovery. Tento typ pneumatik zdědil působivé výhody cestovních pneumatik, jako je dlouhá životnost, odolnost, komfort a tichost. Kromě toho mají pneumatiky Crossover/SUV touring lepší ovladatelnost, když poskytují trakci a brzdný výkon odpovídající požadavkům.

Pro sportovní modely

Abyste ze sportovního vozu dostali maximum, musíte se poohlédnout po vysoce výkonných pneumatikách. Tyto pneumatiky nebudou příliš pohodlné. Na oplátku však rychle reagují dobrou přilnavostí a poskytují působivý zážitek z jízdy.

Nejčastější dotazy

Jak poznat, že je pneumatika sjetá?

Někteří výrobci, například Bridgestone, Dunlop nebo Goodyear, často označují ROF na run flat pneumatikách.

Má tesla pneumatiky typu run-flat?

Tesla se nedodává s rezervní pneumatikou ani s pneumatikou run flat, protože výrobce chce optimalizovat výkon vozu. Pokud však nechcete na silnici uvíznout, můžete svůj vůz vybavit pneumatikami run flat.

Můžete do pneumatik run-flat doplnit vzduch?

Odpověď závisí na typu pneumatiky, kterou používáte. Každý typ pneumatiky bude vyžadovat jiný tlak.

Vyplatí se pneumatiky run-flat?

Mezi cenné výhody pneumatik run-flat patří možnost cestovat na dlouhé vzdálenosti bez tlaku, bezpečnost při výbuchu pneumatiky a omezení nehod.

Jsou pneumatiky run-flat hlučnější?

Společným rysem pneumatik s plochou pneumatikou je, že jejich bočnice jsou poměrně tuhé. Díky této konstrukci vydává pneumatika na silnici velký hluk. Vibrace přenášené do kabiny jsou také poměrně silné a nepříjemné.

Jsou pneumatiky run-flat méně pohodlné?

Pneu s plochou pneumatikou pravděpodobně nenabízejí stejnou úroveň pohodlí jako cestovní nebo dálniční pneumatiky. Protože díky tuhým bočnicím se pneumatika téměř neprohýbá a špatně tlumí nárazy, což činí jízdu poměrně drsnou.

Explodují pneumatiky run-flat?

Pneu s plochou pneumatikou kvůli tlaku neexplodují. Tento typ pneumatik je však velmi hořlavý. Buďte při jejich používání opatrní, abyste předešli nešťastným nehodám.

Doufáme, že Vám tento článek pomůže vybrat nejlepší pneumatiky run flat pro Vaši bezpečnou jízdu.