Auto nestartuje

Auto nestartuje

Proč mi nejde nastartovat auto?

Nic není tak nepříjemné jako to, že Vaše auto odmítá nastartovat - ale někdy lze problém vyřešit rychleji, než si myslíte. Pokud motor nechce nastartovat, existuje několik pravděpodobných viníků, včetně vadné nebo vybité baterie, vadného startéru nebo zaneseného palivového filtru. Čtěte dále a níže podrobněji rozebereme nejčastější příčiny a jejich řešení.

Vadná baterie

Když Vaše auto nechce nastartovat, jako první byste měli zkontrolovat baterii. Pokud se při pokusu o nastartování nerozsvítí kontrolky na přístrojové desce nebo pokud při pokusu o nastartování slyšíte cvakání, může být baterie vybitá. Vybitá baterie může být způsobena elektrickou závadou, omylem zapnutými světlomety nebo problémem s alternátorem, který zastavuje nabíjení baterie.

Pokud se jedná o baterii, můžete vůz nastartovat pomocí startovacích kabelů připojených k jinému vozu s plně nabitou baterií.

Nefunkční startér

Startovací motor je elektrická součástka, která je zodpovědná za startování motoru po otočení zapalování. Nefunkčnost startovacího motoru poznáte tak, že zkontrolujete, zda po zapnutí vozidla stále funguje elektrická instalace. Pokud funguje rádio, klakson a světla, ale motor nenastartuje, je pravděpodobně viníkem startovací motor.

To může být způsobeno závadou v elektroinstalaci - bohužel je obtížné ji opravit bez pomoci mechanika, takže bude pravděpodobně vyžadovat kontrolu a opravu v místním servisu.

Ucpaný palivový filtr

Palivový filtr zabraňuje vnášení prachu a pevných částic do motoru prostřednictvím palivového potrubí, ale pokud se ucpe, palivo se do motoru vůbec nedostane. Většina vozů vyžaduje výměnu palivového filtru po ujetí 15 000 - 20 000 km, takže pravidelnou údržbou můžete tomuto problému snadno předejít.

Bezpečnostní systém

Většina moderních automobilů je vybavena bezpečnostním systémem, který znemožňuje, aby někdo nastartoval Váš vůz nesprávným klíčem. Pokud imobilizér v bezpečnostním systému Vašeho vozu nerozpozná Váš klíč, motor nenastartuje.

K tomu může někdy dojít, pokud se vybije baterie v klíčence. Problém s klíčem snadno zjistíte kontrolou centrálního zamykání; pokud ani to nefunguje, budete muset vyměnit baterii v ovladači. Nemáte čas na výměnu? Zkuste při startování motoru podržet klíček přímo u startovacího tlačítka, nebo pokud ho máte, použijte náhradní klíček, dokud se Vám nepodaří opravu vyřešit.

Prázdná palivová nádrž

Zní to jako zřejmý problém, ale je překvapivě častý. Pokud Vám dojde benzín, aniž byste si toho všimli, nebudete moci nastartovat. Naštěstí je řešení tohoto problému poměrně snadné - stačí do nádrže natankovat více paliva!

Pohodlným způsobem, jak se na tento scénář připravit, je mít v zavazadlovém prostoru prázdný kanystr, takže si můžete snadno nabrat palivo u nejbližší čerpací stanice a dopravit ho zpět do svého vozu.

Až příště Vaše auto nenastartuje - doufáme, že Vám tento seznam praktických rad pomůže diagnostikovat problém a vrátit se co nejdříve na silnici. Pokud se ukáže, že problémem je Vaše baterie, nezapomeňte, že si můžete nechat namontovat novou.

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec